האתגר

הנוער חשוף למצבי סיכון כנובע מאלכוהול, סמים, אירועי אלימות ותקיפות מיניות ונמנע מפנייה לגורמי סיוע רשמיים מתוך מבוכה וחשש לחשיפה. כשבני נוער נמצאים במצבים שלתחושתם אין מה לעשות , הם מנסים להסתדר לבד, אך ללא הצלחה.

הפתרון

אנחנו מאמינים שיש מה לעשות ובהתאם לצורך שעלה מן השטח, יחד עם הנוער ייצרנו פלטפורמה למענה ראשוני בשטח ובזמן אמת. העזרה ניתנת באמצעות קריאת מצוקה חשאית באפליקציית chill בהתאם לצרכי הנוער ובאופן השומר על פרטיותם . המענה מתקבל על ידי זוג צ'ילרים (צעירים בעלי הכשרה) אשר מגיעים לשטח לסייע ממקום של אח בוגר ובמידת הצורך, לתווך עזרה פורמלית- גורמי רפואה וחירום.

למה צ'יל?

חשאיות

בקשת העזרה אינה מחייבת זיהוי ופרטים אישיים. הרישום לאפליקציה דורש מספר טלפון בלבד ולמעט מקרי קיצון המחייבים דיווח ומעורבות על פי חוק, פרטיות הנער/ה נשמרת- זהו העיקרון המנחה.

מיידיות

דקות ספורות מרגע הקריאה והצ'ילרים (זוג הסטודנטים) יתייצבו במקום האירוע לצד הנער/ה. עוד בדרכם החיבור הטלפוני נוצר לטובת הבנת המצב, תמיכה וסיוע אך מהות העזרה מתבצעת פנים אל פנים.

אחריות חברתית

היוזמה להפעלה הינה באחריות ובהחלטת הנוער. מענה זה מאפשר לנער/ה לעזור לחבר במצוקה באופן אולטימטיבי מבלי "להלשין להורים" או לגורמים פורמליים- הצ'ילרים מהווים עבורם גורם מתווך.

בלתי פורמלי

הצ'ילרים המגיעים לנוער כגורם המגיב ממקום של אח בוגר (חבר'ה צעירים בגילאי 21 -28). עוברים הכשרה רלוונטית הכוללת: מתן עזרה ראשונה, התמודדות עם נוער תחת השפעה, היבטי חוק, הכשרה על המערכת הטכנולוגית, תרגולות שטח ועוד.

מענה מקיף

המענה כולל: קריאה, הגעה לשטח, ניהול אירוע והפנייה להמשך טיפול אם נדרש. מצד הנוער מדובר בהקלקה אחת פשוטה. מצד הצ'ילרים נעשה התיווך לכל גורם מסייע נדרש בהתאם להכשרה תוך שמירה על הרצף הטיפולי.

מיזעור נזקים

מענה זה מאפשר לנוער לקרוא לעזרה בתחילת תהליך המצוקה ובכך נמזער את נזקי ההתנהגות הסיכונית. המגיבים מגיעים בכדי לספק מענה ראשוני בשטח, תוך חיבור לגורמי הצלה נוספים אם נדרש. כתוצאה מכך כמות אירועים מסכני החיים קטנה.

הישגים

שותפים עסקיים


    צרו קשר

    כל הזכויות שמורות לצ'יל©

     עוצב ע"י

    445 Design